
«Esmu daudz strādājis ērģeļu restaurācijā. Strādāju Rīgas Domā par ērģeļu meistaru un arī pats spēlēju ērģeles. Valmieras ērģeles ir izcilas, lai gan senāk cietušas no klimata un arī nepareizas kopšanas. Tagad ir dažas lietas, kas šīm ērģelēm jānovērš, bet kopumā instruments skan lieliski, jo pašlaik tas ir laba saimnieka kopts, mīlēts, un to arī var just un pat dzirdēt.»
Pēc skaistā koncerta sanāca ļoti īsa saruna arī ar Ilzi un Aināru Reiņiem. Ilze teica: «Esmu no Smiltenes, jau kopš bērnības Valmieras Sv. Sīmaņa Dievnama ērģeles bija manas sapņu ērģeles. Laika gaitā esmu labi iepazinu šo izcilo instrumentu. Man ir patiess prieks, ka Valmieras ērģeles ir labās, drošās rokās — Leona Āķera gādībā.» Ainārs, papildinot Ilzes teikto, piebilda, ka jau studiju laikā ir spēlējis Sv. Sīmaņa baznīcā. Tagad, atsaucoties uz Leona Āķera uzaicinājumu, labprāt izbrīvējis laiku, lai dotos uz Valmieru un izbaudītu iespēju muzicēt uz labi koptajām ērģelēm.
ĒRĢEĻU DUETS. Ilze un Ainārs Reiņi: «Paldies par iespēju atkal muzicēt Valmierā!»