Šis mācību gads sācies dažādu pārmaiņu laikā. Ir reformas, optimizācija, ir algu un slodžu jautājums. Neziņas un nemiera pilna aizsteigusies vasara, kurā tika solīts, ka viss tiks laickus sakārtots. Mēs, pirmsskolas pedagogi, cerējām, ka beidzot valdība būs ielikusi vienādības zīmi starp pirmsskolas pedagogu atalgojumu un citās izglītības pakāpēs strādājošajiem.
Ko mēs saņēmām? Ar vieglu smaidu sejā teiktos Šadurska kunga vārdus par to, ka tuvojas pašvaldības vēlēšanas un gan jau pašvaldības atradīs līdzekļus, lai paceltu algas atbilstoši pieplusotajām darba stundām. Jā, mēs, valmierieši, varam būt gandarīti, ka dzīvojam pašvaldībā, kuras budžets to atļauj. Tikai pāris dienas pirms 1. septembra sākām saprast, kādas būs likmes, cik stundu darba nedēļa, kāds varētu būt atalgojums. Tomēr ir būtiski jautājumi, kuri ne tuvu nav kļuvuši skaidrāki.