
Tomēr 1. septembris vienmēr ir svētki, un Valmieras dūmakainais rīts atplauka saposušos bērnu un jauniešu un košu ziedu daudzveidīgajos toņos.
Mazais Mario ar skaistām gladiolām rokās kopā ar mammu un tēti devās uz 5. vidusskolu, kur mācīsies pie skolotājas Guntas Mitjkovas 1.a klasē. Puisēna tētis Raimonds skolas izvēli pamatoja ar tās atrašanos tuvāk dzīves vietai. «Mums ir četri bērni, Mario pirmais skolnieks, jaunākais brālis, tāpat kā Mario vēl pagājušajā gadā, apmeklēs bērnudārzu «Buratino», bet mājās gaidīs mazās māsiņas. Kā jau svētkos, protams, kopā kaut ko garšīgu pagatavosim un atzīmēsim mūsu pirmklasnieka pirmo skolas dienu,» tētis piebilst, ka vienmēr 1. septembrī atceras savu skolotāju Bauskas 1. vidusskolā, kurai jau tuvu astoņdesmit, un pirms dažām dienām viņai nosūtījis apsveikuma kartīti.»
VALMIERAS SĀKUMSKOLAS skolotāja Gunita Martinsone ar savu 1.c klasīti vairākus gadus dalīs kopīgu prieku, mācīsies saprasties un kļūt gudrākiem. Jāņa Līgata foto