
Izbauda braukšanu
«Tik tiešām, un tas nekas, ka nereti atgriežos tajās pašās vietās, kur jau būts. Ja es redzu, ka manu ceļabiedru, kurš varbūt braucienā devies pirmoreiz, viss interesē, es varu stāstīt un rādīt. Ja cilvēki pavelkas līdzi, ja aizraujas, es uzreiz iedegos, un gribas vēl vairāk un vairāk ļaut jauno iepazīt,» sacīja Anita un bija priecīga, ka pašu valdzina tas dzīvesveids, kādu pēdējos 20 gadus izbauda.
«Man liekas, kāds tur augšā sakārtoja, ka varēšu darīt to, kas mani tiešām aizrauj. 1998. gads bija laiks, kad stikla šķiedrā vairs nebija darba, vadīju, darbojos lietišķās mākslas studijā «Valmiera». Daudz runāju, uzklausīju cilvēkus, bet mana aizraušanās jau tolaik bija ceļošana. 80. gados braucu uz kalniem, līdzko drīkstēja, tā kopā ar draugiem steidzām uz Itāliju, Romu. Man tolaik šķita, bet tagad par to esmu pavisam pārliecināta, ka vislabāk no ikdienišķā var atpūsties, no mājām prom esot. Ceļošana ir labākais veids, kā pavadīt atvaļinājumu,» sacīja Anita, kura ir «Impro» pārstāve Vidzemē, bet kā gide visbiežāk ved grupas ceļojumos, kur iekļauti vieglāki vai grūtāki kāpieni kalnos, vēl kopā ar Anitu un «Impro» var baudīt kultūru, mākslu un atpūtu Itālijā, Ungārijā.
KALNIEM PĀRI KALNI — par brīvību, vēju un dzīves jēgu Anita Kuzma domā, kad atrodas pāris kilometrus augstāk par ikdienu. Šī bilde tapusi Alpos. Foto no personiskā arhīva