
Ārvalstu studenti, kas Vidzemes Augstskolā studēs dažādās studiju programmās, lielākoties ieradušies uz vienu semestri. Šajā laikā viņi apgūs ne vien izvēlētos studiju kursus, bet arī latviešu valodu un kultūru.
Pirmajās dienās studenti tiek iepazīstināti ar augstskolu, Valmieru un tās apkārtni, piedaloties ekskursijās, lekcijās un studentu organizētos pasākumos. Trešdien starptautiskajā uzkodu vakarā studenti dalījās ar savas valsts tradicionālajām ēdienu receptēm un uzkodām.
Matiass Kapels, kurš ieradies no Vācijas augstskolas (University of Applied sciences Aschaffenburg), atzīst, ka izvēlējies ViA tādēļ, ka starp abām augstskolām ir ļoti laba sadarbība, kas ļāva viegli sastādīt studiju plānu un nokārtot vajadzīgos dokumentus. «Šī ir mana pirmā pieredze Latvijā, par šādu valsti esmu tikai dzirdējis un vienmēr vēlējos to apmeklēt. Mani interesē latviešu kultūra un valoda, kuru mēģināšu apgūt šī pusgada laikā,» stāsta Matiass.
Tuvākajā laikā Vidzemes Augstskola noslēgs sadarbību arī ar valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības, tādām kā Moldova, Baltkrievija un citas.
SVEIKA, VALMIERA! Pie augstskolas.