Savulaik pašvaldības bija apkopojušas statistiku, kas rādīja, ka patentu likmes varētu nedaudz samazināt — par kādiem 30 līdz 40 eiro ceturksnī mazāk, uz kādiem 120 eiro. Bija doma, ka tad, ja patentu likmes būtu mazākas, patentus ņemtu vairāk. Finanšu ministrija bija tam kategoriski pretī, taču viņiem nebija šādam atteikumam nekādu skaitļu! Mēs aicinājām ministrijas ierēdņus sarēķināt. Atceros, ka toreiz sarakstā bija tāda interesanta profesija — knipelētājs… Bija arī aicinājums samazināt knipelētājiem šo patenta maksu. Bet patentu izņēmēju sarakstā nav neviena uzskaitīta knipelētāja! Tad ir jautājums: par kādu caurumu valsts budžetā var runāt knipelētājiem samazinātas patenta maksas sakarā, ja vispār neviens knipelētājs oficiāli nav reģistrējies? Tad jau, samazinot patenta maksu knipelētājiem, varbūt vismaz kāds oficiāli reģistrēsies un vismaz kādu eiro par savu patentu samaksās. Ministrija tomēr pret. Un viedoklis tāds, ka, lūk, knipelētāji pēc zemākas patentu maksas ieviešanas pametīšot savas knipelētāju kapitālsabiedrības un metīšoties izņemt patentus.
* Īpaša mežģīņu darināšanas tehnika