
Sāk liesmot ugunskurs, visi te sanākušie dzied: Dedzi, dedzi, uguntiņa, tu nezini, ko tev došu — es tev došu ziediņami trejdeviņas dzirkstelītes; trejdeviņas dzirkstelītes, pret Saulīti uzlēkušas. Lai sadega nelaimīte kā uguņa dzirkstelīte! Dod, Dieviņi, dodamo, es paņemšu ņemamo ar abām(i) rociņām, ar balto(i) dvēselīti.
Dziedājumam skanot, ugunij tiek dota maize, trīs saujas ūdens un ogām pilni pīlādžzari. Līga Krūmiņa-Krīgere: «Ugunij jāziedo tas, kā pēc tam vajag ļoti daudz. Viss, ko iedod ugunij, daudzkārt nāk atpakaļ. Šogad īpaši piedomājām par pīlādžiem, kas aizsargā pret visiem ļaunumiem, jo mums ir lieli kaimiņi, kas sākuši nesmuki uzvesties.»
PRET VISU ĻAUNO. Līga Krūmiņa-Krīgere baltu vienotības vārdā ziedo ugunij pīlādžus. Ārijas Romanovskas foto