
Šis sarkastiskais ievads par godu jaunajai kārtībai autovadītāju sagatavošanā. Par dažām tās niansēm — CSDD Valmieras nodaļas priekšnieks VALDIS STIĢIS.
Viena no karstajām tēmām — obligātie apmācību laukumi.
No 2018. gada topošajam autovadītājam vajadzētu būt iespējai savas braukšanas prasmes apliecināt uz dažādiem ceļa segumiem: uz slidena, uz grants, uz asfalta… Patlaban spēkā esošā kārtība nozīmē, ka skolai jābūt savam laukumam vai arī šāds laukums jānomā pirmo braukšanas iemaņu apgūšanai. Lai kursants varētu nokārtot eksāmenu figūru izbraukšanā, skolai ir savs laukums, uz kura šīs iemaņas apgūt. Doma tāda, ka vispirms braukšanas iemaņas apgūst uz laukuma…
….un tikai tad brauc uz ielas!
Un tikai tad mēs traucējam pārējiem. Samērā bieži taču redzam, ka mācību auto traucē satiksmes plūsmu, ka kursants vēl nav īsti sagatavots un ka tieši krustojumā viņam auto noslāpst. Tādām lietām uz ielas nevajadzētu būt! Uz ielas jābrauc tad, kad mašīna kursantam klausa un kad bez bažām var apgūt pārējo — braukšanu plūsmā, joslu maiņu un citus nepieciešamos manevrus. Kursantam vajadzētu braukt droši, iekļauties plūsmā, nesagādāt problēmas sev un citiem. Vai šī būs milzīga revolūcija? Manuprāt, tas ir tāds mūsu mēģinājums sakārtot šo virzienu. Arī mācību laukumi patiesībā nav nekas jauns — tas ir labi aizmirsts vecais, kad autoskolu apsekošanas brīdī nebija iespējams dabūt mācību karti, ja skolai šī laukuma nebija. Mēs pat tagad neprasām katrai autoskolai savu mācību laukumu, tos var nomāt, īrēt.