
Viesturskolas skolēni ar vecākiem nu jau tradicionāli Lāčplēša dienas vakarā pulcējās skolas priekšā, lai, pieminot mūsu brīvības cīnītājus, veidotu latvju rakstu ar svecīšu liesmiņām un vienotos kopējās dziesmās. Citus gadus klases veidoja katra savu spēka zīmi, bet šogad pēc skolas pašpārvaldes iniciatīvas tika veidota viena kopēja zīme — Austras koks, kas ir kā cilvēces zināšanu simbols, kurš rāda tiekšanos uz augšu. Zīme apvieno pagātni, tagadni un nākotni. Koka saknes simbolizē pazemes pasauli, mūsu senčus, stumbrs — šo pasauli, vietu, kurā uzturamies tagad, tas simbolizē mūs, bet lapotne ir nākotne — mūsu bērni. Šajā simbolā ir izteikts priekšstats par pasauli, lietu kārtību un norisi. Viesturieši apzinās savas pagātnes nozīmību un tagadnē veido skatu nākotnei.
AUSTRAS KOKS pie Viesturskolas. Mārtiņa Virša foto