
Šoferēšana kā dzīvesveids
«Šonedēļ nav būts Rīgā, tāpēc kaut kā savādi jūtos,» smējās autobusa vadītājs INDULIS PENKA, kurš skaisto balvu gadu mijā saņem nominācijā «Gada cilvēks savā amatā». Autobuss ir Induļa otrās mājas jau vairāk nekā 30 gadus, un viņš nekoķetē, kad saka: slikta jušana, ja kaut kur nav aizbraukts. Indulim patīk iepriecināt citus, nogādāt vietās, kur iecerēts, viņam patīk būt cilvēku, vienalga — jaunu vai vecu, viducī.
«Ja šeit grib strādāt, tad tā puse, kas autobusā man aiz muguras, ir jāsaprot vēl labāk nekā pašam sevi,» asprātībā dzirkstīja Indulis, bet nevar noliegt, ka ir patīkami, ja ceļā jādodas kopā ar smaidīgu, nevis īgnu šoferīti.
Šoferēšana ir Induļa mūža darbs, un citu viņš nemaz nevēlētos, bet reitingi īpaši auguši, kad sācis strādāt Andra Sirmuļa dibinātajā un vadītajā uzņēmumā «Ilekss Pluss». Firmas pirmsākumos viņš bijis pirmais un vienīgais pieaicinātais šoferītis, bet pašlaik esot pieci kolēģi un visiem darba pietiekot.
CEĻAVĒJŠ IR LABS SABIEDROTAIS, saka firmas «Ilekss Pluss» šoferis Indulis Penka, kurš saņem novērtējumu ne tikai par labi paveiktu darbu, bet sirsnīgu attieksmi, pretimnākšanu. Jāņa Līgata foto