Pilsētas labi rada darbu, un Valmiera to ir spējusi saprast. Vai tas ir tāpēc, ka šeit neizveda cilvēkus un ka arī padomju laikā šeit bija elite, kas spēja noturēt savus uzņēmumus arī tajos apstākļos un pēc tam tos pēcpadomju periodā arī nepiebeigt? Trīs lielie uzņēmumi — Valmieras stikla šķiedra, Valmieras piens, VALPRO — un arī virkne citu. Es to ļoti labi redzu uz citu pilsētu fona. Piemēram, Ainaži, kuriem iedeva pilsētas nosaukumu starpkaros, bet pēc tam nocirta galvu, daudzus cilvēkus izveda, un tā pilsēta nekad nav atkopusies. Tas pats stāsts par Limbažiem — tikai gaterītis no valsts budžeta iestādēm… Protams, tur ir uzņēmumi, taču nav ražojošo, darbs netiek darīts.
Valmierā ir darbs, un pilsēta spēj pie sevis pievilkt cilvēkus! Jautājums — kā iet tālāk? Kā dabūt jaunas darba vietas, kā turpināt cilvēkus iegūt no visa reģiona. Par šo tēmu man ir savs viedoklis. Pilsētai ir jābūt pilnvērtīgai. Valmiera lielā mērā pašreiz tāda arī ir, jautājums — ko vēl var izdarīt vairāk un labāk? Ir jābūt izglītībai, izglītības iestādēm. Ir jābūt kultūrai, un Valmierā ir teātris. Ja skatāmies uz Latviju ārpus Rīgas — Liepāja, Daugavpils, Valmiera…