
Taču pirms tā kaut dažus centimetrus biezu sniega segu gaida ziemāji, zemeņu dobes un ogulāji. Ziemeļvidzemē sniega vēl ir stipri par maz. Pirmdien un otrdien uzsnigušo vakar vējš aizputeņoja uz grāvjiem un mežmalām. Diklietis Agris, kuram jautāju, kā viņš vērtē šādu ziemu, teica, ka ir ļoti uztraucies par ziemājiem. Pēc lietainajām dienām ne viens vien lauks nu aizsalstot ar ledus vāku, arī citos, ai, kā vajagot biezāku sniegu, lai sals ziemājus nesarausta. Oskars Kocēnu pusē gan pēc sniega neilgojas. Strādājot mežā, kur, jo sniega mazāk, jo vieglāk. Sējumus un dārzus sals mazāk apskādējot nekā meža zvēri, kurus GNP teritorijā medīt nedrīkstot. Vēl viens Oskars un Vija, kurus putenī sastapām uz Sietiņieža ceļa, nākot no patālajiem «Kreiļiem» uz Kocēniem, arī ir priecīgi, ka īsta sniega vēl nav. Ja snigšot biezāks un saputināšot, grūti būšot pa meža ceļu līdz lielajam ārā tikt.
PUTENĪ. Vējš pats rūpējas, lai ceļš no sniega būtu tīrs. Ārijas Romanovskas foto