
Pie tam likumi ir pretrunā cits citam, un, ja visu prātīgi gribi pēc punktiem salikt, nekas nenotiek. Var sēdēt, kustinot kājas un skaidrojot, ka tas ir pretrunā ar to, tas ar šito — atvainojiet, pienāciet kādu citu dienu.
Tāpēc cenšamies strādāt pēc būtības, nevis kā noteikts. Diemžēl tas, ka to būtību var skaidrot no dažādām pusēm, sabiedrībā nevieš skaidrību un pārliecību par taisnīgumu,» tiekoties tūlīt pēc gadu mijas, sprieda Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs MĀRIS ZVIRBULIS.
Tomēr kārtējais pašvaldības darba posms ir noslēdzies. Ar ko sāksiet jauno gadu?
Protams, skatīsim budžetu un ar to saistītos saistošos noteikumus. Vēl viens jautājums, kas domei jāatrisina, ir saistīts ar kanalizācijas un ūdensapgādes tarifiem, kas acīmredzot augs tā aiz vienkāršā iemesla, ka dārdzības dēļ samazinās ūdens patēriņš, kā arī iedzīvotāju skaits, rezultātā veidojas situācija, ka ūdensvadu diametrs, ņemot vērā esošo patēriņu, ir 2 — 3 reizes par lielu. Ūdens neapmainās, līdz ar to krasi samazinās ūdens kvalitāte. Cilvēki gan cenšas taupīt ūdeni, bet sanāk sliktāk. Lai ūdens kvalitāti uzlabotu, iespējami dažādi risinājumi, taču tie visi prasa naudu. Mēģināsim šo problēmu atrisināt saviem spēkiem. Principā savu komunālo saimniecību gribētu virzīt uz to, lai būtu pastāvīgi darbinieki, lai līgumstrādnieki būtu nodarbināmi visu gadu. Arī valsts pašlaik to nedaudz regulē, nosakot, ka vismaz gads jānostrādā, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu. Katram cilvēkam līdz ar to jādomā, kā saglabāt savu darba vietu un veidot darba stāžu.
MĀRIS ZVIRBULIS. Jāņa Līgata foto