
Vispirms par kopbraukšanu. Pērn 6. oktobrī Saeima konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja Autopārvadājumu likuma grozījumus, kas paredz ieviest kopbraukšanas pakalpojumu regulējumu. Vai taksometru biznesam tas būs labi vai slikti?
Šī dīvainā kopbraukšana, ko organizē Saeimas deputāts Edvards Smiltēns no Vienotības, man ir galīgi neizprotama. Es to pat uzskatu par absurdu! Ja likumdevējs, netiekot galā jau ar esošo situāciju, tagad grib legalizēt tās lietas, kas darbojas nelegāli, tad… Ja runājam par VTU Valmiera taksometru biznesu, tad mēs esam bijuši spiesti — tādu lēmumu pieņēma mūsu uzņēmuma īpašnieki — šogad samazināt mūsu taksometru parku par dažām vienībām salīdzinājumā ar pagājušo gadu.
Konkurence taksometru tirgū Valmierā liela, arī Baltic Taxi savulaik mēģināja attīstīt savu biznesu mūsu pilsētā, taču visai ātri zaļie taksometri no stāvvietas Valmieras centrā pazuda…
Ja mēs nemaksātu nodokļus, arī mēs varbūt peldētu. Taču, ja tā summa, ko mēs zaudējam, ir gandrīz vai vienāda ar nodokļos samaksāto apjomu, tad šī lieta īsti nerentējas. Ja skatāmies pēc oficiāliem datiem, tad ļoti daudziem Valmierā, kas brauc ar taksometriem, uzrādās, ka viņi vispār nodokļus nemaksā. Dažādu iemeslu dēļ. Es negribu nevienu apvainot, taču, manuprāt, ir jēga paanalizēt, kāpēc tas tā ir. Šādā variantā mēs ar viņiem konkurēt nespējam. Mēs maksājam padsmit saviem taksometru vadītājiem algas un pilnā apmērā visu sociālo nodrošinājumu, tāpēc nespējam šo konkurenci izturēt.
STARTA POZĪCIJĀ. VTU Valmiera taksometrs gaida kārtējo izsaukumu stāvvietā pie Valmieras autoostas.