
Kamēr pats laureāts vēl stundā, klausāmies viņa mammas Lailas Lūses stāstījumā:
«Abpusēja vidusauss iekaisuma dēļ gatavoties konkursam dēls varēja tikai mēnesi, iespējams, ka, vingrinoties ilgāku laika periodu, rezultāti būtu vēl augstāki, jo skolotājs, manuprāt, ir labākais pasaulē pieejamais. Pirms četriem gadiem nomainījām klavieru klasi uz pūšamajiem instrumentiem — Eduards kategoriski atteicās turpināt apmeklēt klavieru stundas. Skolotājs, kurš tolaik bija mūzikas skolas direktora vietas izpildītājs, pierunāja pamēģināt pūšamos un tad, ja nesanāks, mest skološanos mūzikā pie malas, taču — sanāca! Ar Brenčevu viņi ir uz viena viļņa, jo abi grib sasniegt visu vai neko — nekādas atkāpes uz vieglākām programmām.»
«Obligātais skaņdarbs bija Friderika Šopēna Noktirne, izvēles skaņdarbs — Vāgenzeila Koncerts, samērā sarežģīts darbs (Koncerts tiks atskaņots arī konkursa laureātu koncertā Bravo, bravissimo! un mūzikas skolas eksāmenā, cenšoties sasniegt perfektu skanējumu), tomēr izdevās diezgan labi tikt ar to galā,» smagā darba mēneša garumā rezultātus atceras pats Eduards.
EDUARDS LŪSIS. Jāņa Līgata foto