Patlabanējā balsotāju reģistrēšanās valsts mēroga vēlēšanām vai tautas nobalsošanām, kārtība, kad pasē tiek iespiests zīmogs, liedz vēlēšanu iecirkņos izmantot personu apliecības. Vienkāršākais risinājums, protams, ir apliecības vietā pirms došanās balsot paņemt pasi, it īpaši tādēļ, ka Saeimas vēlēšanas vai referendums nav ikdienas notikumi. Tomēr, tā kā likumi ir rakstīti vēl laikā, kad nekādu personas apliecību nebija, tajos par pasēm kā vienīgo vēlēšanu iecirknī derīgo dokumentu nekas nav teikts, radot juridisku nonoteiktību.
Tikmēr amatpersonas jautājumam par vēlētāju reģistrēšanos ir piegājušas ļoti nopietni, piedāvājot arī vēl citus variantus, tādus kā vēlētāju reģistra izmantošana Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanās vai vēlētāju apliecību izsniegšana.