Man nav skaidrs arī, kāpēc Latvenergo šos tecus nenodarbina pilnībā. Toties mums jāmaksā par OIK! Es vēl saprastu, ja OIK maksātu vēja elektrostacijām un mazajiem hesiem, tas būtu saprotams, bet kāpēc OIK jāmaksā arī mazajām termostacijām? Šādu kārtību, protams, ir panākuši attiecīgie lobiji, kam pieder šīs elektrostacijas, bet mums par to ir jāmaksā. Jāteic, ka arī patērētāji ir diezgan kūtri, ja negrib iestāties pret šo lietu un protestēt. Ja es šodien saņemu rēķinu, kurā jāmaksā 16 centi par 1 kilovatstundu un no šīs cenas kādus 8 centus sastāda OIK, tad tas ir sen par daudz! Savukārt lielāko OIK daļu sastāda tieši maksa lielajām termoelektrostacijām, kurām pašizmaksa iekļaujas kopējos skaitļos, katrā ziņā nepārsniedz vidējā elektrības tarifa vērtību. Būtībā Latvenergo mums ir valsts valstī, un viņiem ir savi lobiji, kas šīs lietas sakārto.
Par enerģētisko neatkarību
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.