Par bērniem un pusaudžiem sasaitē ar alkoholu vakarrīt sanāca pārrunāt kādā no Valmieras veikaliem, kad tikko no kases, norēķinoties ar sauju sīknaudas, bija prom aizlīgojis priecīgs stiprā alus divlitrenes ieguvējs, vīrs jau labi aizdzertā pusmūžā. Kundze atcerējās neseno Līgo vakara brīvdabas balli mūsu pašu pilsētā, kur, protams, gājis jautri, taču viņai vairāk prātā palicis kāds pasīka auguma tīnis ar varena tilpuma — uzreiz litrs tīras mantas — vodkas Finlandia pudeli rokās… Protams, dziru pļumpējis ne jau viens, bet draugu bariņā. Ar visām alkohola šiem knēveļiem gādātajām sekām.
Zaimojot varētu nopriecāties, ka tiek brūķēts Finlandia, nevis LB ražojums, taču patiesībā te jau kuru reizi parādās milzu aisberga mazmazītiņa spicīte tai milzīgajai un briesmīgajai problēmai, kuru civilizēti varētu saukt par bērnu alkoholisma agrīno stadiju.