
Tā sagadījies, ka Kurzemē vadītajās dienās tur bijis pamatīgs vējš, par kuru pati māksliniece savā stilā tagad saka: «Tāds vējš, kas no augš un apakš pūš!» Tas arī ietekmējis viņas darbu. Košajās lielformāta gleznās jūtama pamatīga ekspresivitāte un enerģētika. Ne velti izstādi Elita nosaukusi «Kopā ar vēju!». Kurzemē pabeigti 12 darbi, bet viens palika pusdarīts, un to māksliniece nesen pabeidza Umurgas pagastā — Vidzemes Lavandu svētkos. Visas šīs vasaras krāsainās emocijas joprojām ir apskatāmas Ingas un Riharda ģimenes uzņēmuma «Lillaslavender» izstāžu zālē Umurgas pagastā.
JĀPABEIDZ! Māksliniece Elita Patmalniece cenšas pabeigt savu trīspadsmito šīs vasaras gleznu, bet ik pa brīdim kāds pie viņas pienāk aprunāties, un Elita savā sirsnībā tam ļaujas, sakot: «Šovasar ne tikai daudz gleznoju, bet arī satiku daudz jauku cilvēku!» Ārijas Romanovskas foto