
Vēl pirmdien latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Rudzīte bilda: uz slapja asfalta nesanāks, ja līs, iesim pēc nedēļas. Taču otrdien vienpadsmitos skolu varēja atstāt visas ģimnāzijas klases — dažas kuplākā pulciņā, citas mazās grupiņās, dažas pavada skolotāji. Vecpuišu parkā matemātikas skolotāja Inese ar savējiem vēro, kā Imanta Ziedoņa vārsmas ar krāsu krītiņiem paliek uz celiņa. Pēc tam iesim tālāk un rakstīsim dzejoli par lidmašīnām, tad vēl mums būs Veidenbaums, smejas meitenes, bet Inese nopietni saka: man patīk, laba akcija! Netālu iepretim Upīša ielas lombardam puiši ar savu izvēlēto fragmentu jau tikuši galā, — tās ir Ingas Gailes atraktīvās rindas Man tik ļoti tevis vajag/ka es ieķīlāju sevi/lombardā, kas pāri ielai/tur starp tosteriem un zeltiem/gaidu tevi — nāc un nopērc. Arī pie lombarda meiteņu grupiņa gatavojas krāsainajam darbam.
DZEJA PILSĒTĀ. Vakar Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.d klases puiši Rojs, Dāvids, Krists, Emīls un Alvis piedalījās akcijā «Dzejolis uz trotuāra». Jāņa Līgata foto