
No kaimiņiem jau bijām dzirdējuši, ka pirms vairākiem gadiem to iegādājušies rīdzinieki. Mums acis iedegas un rodas liela vēlēšanās satikt saimniekus, lai noskaidrotu, kādēļ dzīve viņus atvedusi uz šo pusi.
Uz tikšanos braucam divas reizes. Pirmajā piegājienā uzzinām, ka saimnieki gaida ciemiņus un vēlas tiem pienācīgi sagatavoties, tādēļ norunājam atgriezties pēc pāris stundām – vēl pirms gaidāmo viesu ierašanās. Piebraucot otrreiz, «Galdnieku» mājas saime mūs jau sagaida.
Ipiķu pagasta «Galdnieki». Lāsmas Lopatko foto