Otro vāciņu turētāju gana daudz — 232 tūkstoši jeb 12 % no iedzīvotāju kopskaita (Igaunijā attiecīgi 6%. — G.V.), un tas uztur nelielu spriedzi attiecībās ar lielo kaimiņvalsti, kas teju katrā lielā starptautiskā saietā pamanās iebāzt acīs Latvijas kolēģiem Eiropas Savienībā mūsu nepilsoņus ar visām viņu pasēm. Brisele, protams, Latvijas virzienā nosodoši pirkstu pakrata, taču šis politiski nekaitīgais mājiens ar vēdeklīti patiesībā būs izrādījusies mānīga ilūzija, kad Kremļa valdnieks tā nopietnāk sāks piedāvāt mūsu nepilsoņiem Krievijas Federācijas pases…
Zinot par šīm aizkulisēm, ir saprotama un atbalstāma katra iniciatīva, lai kaut pamazītēm, bet mazinātu nepilsoņu skaitu Latvijā. Lai piedots, nepielūdzami daba jau dara savu darbu šajā dzīvības ķēdē, tāpēc vajadzētu nodrošināt, lai arī dabiskais pieaugums Latvijā notiktu strikti un gandrīz bez izņēmumiem tikai jaunu mūsu valsts pilsoņu zīmē. Tāda ir loģika, taču ir vēl arī politika…