
Visi pieci Radziņi — māmiņa Vineta, tētis Uldis, dēls Pēteris, meitas Elīna un Kate — nometnē bija pirmoreiz, taču jau pēc pirmajām dienām varēja priecīgi dalīties iespaidos, un kopējā atziņa bija vienkārša: mums te viss patīk! Studente Kate priecājās par iespēju šūt tautiskos brunčus pie Rūjienas meistares Vijas Rulles un darināt ādas apavus («vismaz vienu zābaciņu sev paspēšu uztaisīt,» Kate gaiši smējās), savukārt ģimnāziste Elīna gan darināja sev rotas, gan piedalījās dokumentālās filmas tapšanā par 3×3 kopā ar kādreizējo rūjienieti kinooperatoru Ivaru Zviedri. Pēteris bilda: patīk rīta ievirze «Viens pats meža takās», jo tur ir forši cilvēki un forši pasniedzēji! Kopā ar citiem zēniem viņš darinājis sev loku, metālkalšanā pie rūjienieša Edvīna Šakaļa izgatavojis nazi un cirvi. Kate rezumē: «Es priecājos, ka šeit esmu, tas ir īstais veids, kā ienākt šādos pasākumos, — kopā ar ģimeni. Ģimenē tiek iedots tas, kādas būs tavas vērtības.»
Rūjienas 3×3 bija apliecinājums latviešu varēšanai. Kāda ir pēcgarša, šodien atskatoties uz nedēļu šajā tik mainīgajā vasarā?
RŪJIENĀ. Ceļā uz Daudzinājuma norises vietu. Ilonas Dukures foto