Kā vienmēr jaunas partijas tapšanas gadījumos, tika paziņots, ka valstī viss ir slikti, taču tagad beidzot ir atradušies ļaudis, kuri zina, kā minēto visu mainīt un vērst uz labo pusi. Taisnīguma labad gan jāpiebilst, ka kārtējie nācijas glābēji, kas šoreiz plivina liberālisma karogus, centās radīt kaut nedaudz pozitīvu gaisotni, un šī iemesla dēļ daudz vairāk uzmanības tika pievērsts nosaukumā iekļautajam «par», nevis «pret», kas nav īpaši bieži parādība. Vienlaikus tieši ar «par» šai partijai ir zināmas problēmas.
Nesaucot nevienu vārdā, problēmas slēpjas faktā, ka Kustību Par dibina ļaudis, kas gandrīz visi ilgāku vai mazāku laiku ir atradušies pie varas un ieņēmuši nepavisam ne pēdējās vietas tās piramīdā — ministru, ministriju parlamentāro sekretāru, Saeimas komisiju vadītāju un vēl citus posteņus.