
Nedēļa pagājusi spraigi — mūzikas diena, sporta diena, futbola turnīrs ar Saeimas un pašvaldības komandu piedalīšanos, bērniem dažādas aktivitātes, radošās darbnīcas. Tāpat kā visa vasara, kurā bērni izbaudījuši gan radošās nometnes, gan uzturēšanos viesģimenēs Vācijā un ASV, gan iespēju strādāt pašvaldības dotajos darbiņos. Sociālā darbiniece Daiga Rozentāle teic: cenšamies katram piemeklēt atbilstošāko. Pašlaik ciematā dzīvo 61 bērns, tostarp arī daži jaunieši līdz 24 gadu vecumam, kas vēl nav atraduši savu stabilāko vietu dzīvē.
Viesu pulks jubilejas reizē bija ļoti kupls — ilggadējie ciemata draugi un atbalstītāji, ciemiņi no galvaspilsētas un pašvaldībām, un bāriņtiesām Valmierā, Naukšēnos un Ogrē, skolām un uzņēmumiem, sadarbības partneri, kolēģi no SOS Bērnu ciematu asociācijas, Jelgavas Jauniešu mājas un Īslīces SOS ciemata. Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, kas kā SOS ciematu patronese nereti viesojas arī Valmierā, dāvināja grāmatas, labklājības ministrs Jānis Reirs bilda: ceram, ka nākotnē Latvijā vajadzība pēc šādām iestādēm samazināsies, taču pagaidām tie ir ļoti, ļoti nepieciešami.
JUBILEJĀ. SOS bērnu ciemata desmitgades svinībās uzstājas darbinieku ansamblis. Jāņa Līgata foto