
Projekta realizētājām (tajā aktīvi iesaistījās arī Kristīne Cinate) izdevās ieinteresēt Ziemeļvidzemes fotogrāfus, un samērā īsā laikā 39 autori iesūtīja 2443 fotogrāfijas, no tām albumā iekļauti 30 autoru 284 darbi. Izmantoti arī šajā teritorijā dzīvojošo dzejnieku dzejoļi, tautas teikas, ir ZBR administrācijas darbinieku rakstītie teksti.
«Mēs te dzīvojam» atvēršanas svētki notika iepriekšējā nedēļā Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centra un bibliotēkas «SALA» telpās. Pasākumu ievadīja novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne:
«Esam lepni, ka no lielās Ziemeļvidzemes biosfēras teritorijas šī albuma atvēršanai esat izraudzījušies tieši «SALU». Tā pašlaik ir viena no videi draudzīgākajām vietām, te ir daudz videi draudzīgu tehnoloģiju. Prieks, ka jūs varat dokumentēt, cik skaista ir mūsu daba. Mani iepriecina jaunā albuma divi moto: «Ienirsti mežā!» un «Izstaigā jūru!». Tie aicina mūs dabā ne vienmēr skatīties tradicionāli. Šie moto un fotoalbums ir atgādinājums, ka dabā viss ir un var būt vienkopus. Ceru, ka cilvēki, kas šo fotogrāfijām bagāto grāmatu turēs rokā, arī ieraudzīs, ka Latvija ir skaista, ļoti zaļa valsts, bagāta ar dabas vērtībām, un mums ir gudri cilvēki.»
ATZINĪBA. Vien komplimentus albuma «Mēs te dzīvojam» veidotājiem tā atvēršanas reizē teica DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš. Ārijas Romanovskas foto