
Vokālā ansambļa Trīnes dalībniece Marita Knopkina pēc dalības festivālā pastāstīja, ka jau pagājušajā gadā abi kolektīvi bijuši Baltkrievijā. Iesākto sadarbību nolemts turpināt, šogad kopīgi piedaloties festivālā Ungārijā. Starptautiskajā kultūras festivālā piedalījās kolektīvi no Ungārijas, Čehijas, Bulgārijas, Rumānijas un Latvijas, iepazīstinot klātesošos ar katrai dalībvalstij raksturīgām dziesmām un dejām.
«Festivālā Trīnes uzstājās trīs koncertos. Dziedājām latviešu tautas dziesmas, iepazīstinot skatītājus ar latviešu tautas mūziku. Izvēlējāmies vairākas skanīgas, līdzi dziedamas dziesmas, kuru piedziedājumus festivāla apmeklētāji varēja dziedāt kopā ar mums. Festivālā mēs izjutām organizatoru rūpes par dalībniekiem, baudījām skatītāju ovācijas un pozitīvo atmosfēru, kā arī kopā pavadīto laiku. Emocionāli īpašs bija festivāla noslēguma koncerts par godu karalim Svētajam Stefanam, tas noslēdzās ar grandiozu salūtu emocionāli aizkustinošas mūzikas pavadījumā. Abi kolektīvi brauciena laikā guva pozitīvas emocijas un iedvesmu jaunajai radošajai sezonai,» stāsta Marita Knopkina, piebilstot, ka no uzstāšanās brīvajā laikā kolektīvs iepazinis daudzo velobraucēju iemīļoto un karsto Ungāriju gan staigājot, gan braucot ar autobusu vai kuģīti, apmeklējis Paprikas un salami muzeju, zirgu šovu, minerālūdens baseinus un baudījuši ungāru virtuvi un dzīvo mūziku.
Vokālais ansamblis Trīnes pateicas deju kolektīva Līksme vadītājai Ivetai Kļaviņai un Valmieras Kultūras centram par atsaucību un labo sadarbību.
TRĪNES.