
Daudzi pieredzējuši fotomākslinieki ne reizi vien ir atzinuši, ka tādēļ nofotografēt skaistu ziedu nav viegli. Zieds prasa viņu saredzēt varbūt pat tikai dažus mirkļus ilgajā brīnumu brīdī.
Šādas pārdomas raisās, ielūkojoties fotogrāfu biedrības «Valmieras atspulgs» izstādē «Ziedi», kas iepriekšējās nedēļas nogalē atvērta AS «Sadales tīkls» telpās Valmierā, Raiņa ielā 14. Var pat vērtēt, ka fotogrāfi, izraugoties veselu izstādi veidot vien no ziedu fotogrāfijām, arī ir izjutuši pietiekami lielu atbildību, jo darbi tapuši vairāk nekā gadu kopš šīs tēmas izraudzīšanās.
Biedrības vadītājs Aleksejs Koziņecs: «Pasaule bez ziediem ir tukša. Tādēļ dienās, kad sals tos mūsu dārziem sāk atņemt, esam sasparojušies fotogrāfijās iemūžinātos vēl līdz pat Ziemassvētkiem valmieriešiem rādīt kā dzīvus. Šādu fotoizstādi nolēmām viedot jau pērnajā septembrī. Tā bija iecerēta «Laipā». Taču ar šīs galerijas īpašniekiem mums iznāca savstarpēja nesaprašanās, tādēļ par pastāvīgu izstāžu vietu tagad esam izraudzījušies ļoti atsaucīgo «Sadales tīklu» telpas.