
«Rudenī pirms desmit gadiem ar koncertiem, teātra izrādēm un citiem pasākumiem sākām vākt naudu Elīzas Purmales ārstēšanai, diemžēl slimība ņēma virsroku un meitene nākamā gada pavasarī aizgāja mūžībā,» atcerējās Valmieras novada fonda vadītājs Ansis Bērziņš, pastāstot, kā dzimusi doma savāktos līdzekļus ieguldīt, lai no šī ieguldījuma katru gadu varētu kādu mūzikas skolas audzēkni iepriecināt ar jaunu instrumentu, jo arī Elīza mācījusies spēlēt vijoli, tāpēc grūti iedomāties skaistāku veidu, kā godināt viņas piemiņu.
Šogad par Elīzas Purmales piemiņas vijoles īpašnieci kļuva 5. klases skolniece gan mūzikas skolā, gan Pārgaujas sākumskolā Elizabete Pētersone, savukārt Borisa un Ināras Teterevu fonds savu instrumentu dāvināja 8. klases audzēknei Almai Danielai Caunei, kas dzied korī, spēlē orķestrī un mūzikas skolas stīgu kvartetā, kura priekšnesums ievadīja labdarības pasākumu.
VALMIERAS novada fonda vadītājs Ansis Bērziņš pasniedz Elīzas Purmales piemiņas vijoli Elizabetei Pētersonei un viņas skolotājai Ingunai Birzniecei, kas pēc pasākuma neslēpa prieku, ka Itālijā ražotais instruments tiešām ir kvalitatīvs un skan brīnišķīgi. Jāņa Līgata foto