
Aicinājums — matemātika
«Esmu brenguliete, mācījos Brenguļu astoņgadīgajā skolā, pēc tam Valmieras 11 varoņu komjauniešu vidusskolā, tad kā grāmatvede pabeidzu Jēkabpils tehnikumu. Kāpēc šāda izvēle? Man vienmēr ļoti patikusi matemātika. Brenguļu skolā to pasniedza skolotāja Margrieta Rutka, un arī es gribēju kļūt par skolotāju. Taču aizgāju uz «varoņiem», kur tiku ķīmijas novirziena klasē. Ķīmiju apguvām katru dienu, kādreiz pat 2 — 3 stundas. Ķīmijas skolotājs Elmārs Muzikants bija mūsu klases audzinātājs. Mācības beidzot, visi saņēmām laborantu apliecības. Bet ar matemātikas skolotājiem gan nepaveicās — tie bieži mainījās, un skolu pabeidzu ar četrinieku matemātikā. Tā kā nedaudz nobijos, mācīties par matemātikas skolotāju neaizgāju, un mani ar kolhoza «Abula» stipendiju nosūtīja mācīties uz Jēkabpils tehnikumu. Tur ieguvu arī autovadītāja tiesības. Puse grupas mācījās braukt ar volgu, otra puse, arī es — ar autobusu, slaveno «pīli». Atgriezos kolhozā, kur mana mamma strādāja par grāmatvedi. Kad «Abula» apvienojās ar «Vārpu», biju grāmatvede kolhozā «Vārpa»,» aizvadītos gadus atcerējās Baiba.
BAIBA un IMANTS KAUŽĒNI Brenguļu pagasta «Lazdkalnos». Ārijas Romanovskas foto