
Šogad turnīrs iesācies nedaudz vēlāk kā citus gadus; tas saistīts ar ikgadējās turnīra mājvietas remontu Valmieras 5. vidusskolā. Valmieras čempionāts šogad savu sezonu iesācis viesmīlīgajās Valmieras sākumskolas telpās, kur aizvadītas pirmās divas spēles 1. līgas ietvaros un trīs spēles 35+ līgas ietvaros. Turnīrs tika atklāts ar VBSS/U-18 un komandas Kailais ierocis spēli, kur pie uzvaras ar rezultātu 88:75 tika komanda Kailais ierocis. Individuāli veiksmīgs sniegums uzvarētāju rindās Raineram Kalniņam, kuram 33 punkti, 15 rezultatīvas piespēles un 14 atlēkušās bumbas, kā arī Pēterim Kraujam — 20 punkti un 18 atlēkušās bumbas. Zaudētāju rindās veiksmīgs sniegums Kristeram Pošeiko — 22 punkti, 9 rezultatīvas piespēles un 15 atlēkušās bumbas. Otrajā spēlē OC Limbaži-2 ar 78:59 pieveica Rūjienas U-17 komandu. Individuāli veiksmīgākie abās komandās Alberts Leska (Rūjiena U-17) un Ronalds Demidovs (OC Limbaži-2).
35+ līgā pirmajā spēlē pie uzvaras tika komanda Oši, kas ar 77:58 pieveica komandu Banāni. Citā spēlē Smiltene ar 67:47 pieveica ViA35+, bet vakara noslēdzošajā spēlē satikās pagājušās sezonas otrās un trešās vietas ieguvēji, kur šoreiz pārāki ar 56:49 bija Veikals Pus12, kas pārspēja Old Crabs/Limbaži. Individuāli veiksmīgas spēles šajā līgā aizvadīja Ingars Veide (Oši) — 30 punkti un 5 rezultatīvas piespēles, Rolands Lucavs (Veikals Pus12) — 19 punkti, Normunds Prauliņš (Smiltene) — 22 punkti un 15 atlēkušās bumbas. Tāpat pie veiksmīgiem double-double tika Normunds Liepa (Smiltene), Ivo Lakučs (ViA35+), Ingus Vagars (ViA35+), Artūrs Frīdrihsons (Old Crabs/Limbaži), Jānis Miķelsons (Banāni) un Ģirts Lācis (Banāni).
Turnīru jau tradicionāli organizē VALMIERA GLASS VIA Basketbols sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras sākumskolu un Valmieras 5. vidusskolu. Nākamās turnīra spēles norisināsies 7. decembrī, kad savā starpā tiksies Valmiera Glass un VBSS/U-16, bet 9. decembrī ar sešām spēlēm turpināsies Valmieras sākumskolā. Sīkāka informācija par spēlēm mājaslapā basket.lv sadaļā Turnīri.