Viens no šo aptauju būtiskākajiem, satraucošākajiem rādītājiem ir, ka gandrīz puse no aptaujātajiem iedzīvotājiem uzskata, ka situācija Latvijā vispār virzās nepareizā virzienā.
Protams, katram cilvēkam, personu grupai, domu biedriem var būt pat ļoti atšķirīgi viedokļi par to, kāds ir valsts attīstības pareizais virziens un kāds nepareizais. Bet tam, ka turpat pusei no Latvijā vēl palikušajiem iedzīvotājiem nav vienota redzējuma par valsts labāku nākotni, ir jākļūst par brīdinošu signālu ne tikai politiķiem, bet arī tai iedzīvotāju otrai pusei, kuri tomēr uzskata, ka situācija valstī iet pareizā virzienā.