Vai nu apzināti, vai neapzināti, taču savulaik augstākajām amatpersonām šādos gadījumos tik raksturīgo pārmērīgo pompozitāti un vēlmi pamācīt Latvijas pilsoņus, kā pareizi dzīvot, šoreiz bija pilnībā nomainījusi sava veida vienkāršība, praktiskums un tā fakta uzsvēršana, ka vispār jau mēs visi kopā esam atbildīgi par savu valsti. Sava daļa taisnības, protams, gan ir arī tiem, kuri uzskata — šāds izteiksmes un komunikācijas veids vienkārši ir pats tuvākais kā Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, tā premjerministram Mārim Kučinskim, tomēr šeit ir arī vēl otrs, daudz būtiskāks aspekts.
Šogad Latvijas valsts svinēs savas dibināšanas simtgadi. Runāt par pastāvēšanas simtgadi (kā tas bieži izskan plašsaziņas līdzekļos) Latvijas gadījumā tomēr nav gluži pareizi, jo pusi no šiem simt gadiem mēs esam atradušies svešu varu pakļautībā.