
Kad torņa atjaunošana bija finiša taisnē, biedrības «Rūvenietis» valdes priekšsēdētāja Līga Siliņa varēja teikt: «Tornis izmaksāja 118928,27 eiro. No tiem Rūjienas pašvaldības finansējums ir 75007,80 eiro, biedrības «Rūvenietis» ziedojumos savāktais 39612,23 eiro, bet Bērtuļa draudzē šim mērķim saziedotais 4308,24 eiro. 31. augustā uz restaurēšanu un apzeltīšanu aizceļoja 1974. gada 10. aprīļa ugunsgrēkā izglābtais torņa gailis. Rietumu Banka gaiļa apzeltīšanai piešķīrusi 5000 eiro. Iespējams, ka ap 3000 eiro šim mērķim būs vēl jāpiemaksā no atlikušās ziedojumu naudas. Ir cerība, ka līdz Lieldienām ar Rūjienas galveno gaili viss būs kārtībā un rūjienieši varēs piedzīvot simbolisku tā Augšāmcelšanos. Plānojam, ka baznīcas atjaunošana sākotnējā izskatā turpināsies pavasarī, kad sekos projekta nākamā kārta, kurā paredzēta sarkanu dakstiņu jumta uzlikšana. Lai arī šīs kārtas ieceres sekmīgi īstenotu, aktīvi turpinām ziedojumu vākšanu. Aicinām ikvienu labas gribas cilvēku savu iespēju robežās pievienoties šajā svētajā darbā!»
VĒSTURISKS BRĪDIS. Rūjienas fotogrāfs Aigars Lapiņš iemūžināja 2017. gada notikumu Rūjienā — torņa atdošanu Sv. Bērtuļa baznīcai.