Runāšana jābeidz, jāsāk pieņemt konkrētus lēmumus! Pretējā gadījumā drīzumā daudzas šīs tautsaimniecības nozares un uzņēmumi sāks bremzēties. Tas nozīmē, ka nebūs attīstības, tātad nebūs arī nodokļu iemaksas un ekonomika pārstās augt. Līdz ar to tam visam būs citas sekas.
Protams, katra nozare jāskatās atsevišķi. Viena lieta, kas parādās diskusijās, — loģiski, ka Eiropas Savienībā vidēji algas ir nedaudz lielākas, tāpēc daudzi ir aizbraukuši no Latvijas. Bet pašlaik šī problēma jau ir tādā līmenī, ka daudzi vietējie uzņēmēji pat gatavi maksāt relatīvi lielākas algas, taču vienkārši nav fizisku cilvēku, kas varētu nākt un to darbu darīt! Un daudzi bezdarbniekiem to nevar darīt strukturāli vai arī negrib… Līdz ar to uzņēmējam vienkārši nav, no kurienes darbinieku paņemt. Savukārt cita lieta ir augošais IKT sektors, kurā vajag specifiskas zināšanas. Tur situācija tāda — Latvijā gadā mācību iestādes pabeidz ap 500 līdz 600 šīs nozares absolventu, bet industrijai vajag, lai absolventu būtu apmēram trīs tūkstoši… Tas nozīmē — ja mēs nesāksim tūlīt pieņemt ļoti konkrētus lēmumus, tad visas šīs industrijas buksēs un vienkārši fiziski nebūs cilvēku!