
Koncerts sākās ar neparastu, vienreizēju un vienreizīgu ievadu – diriģentu ansambļa priekšnesumā skanēja populāra Ziemassvētku melodija, kura tika atsņota uz pieciem vēsturiskiem instrumentiem – tos pirms dažiem gadiem Raiskuma ugunsdzēsēju depo bēniņos uzgājis ragu mūzikas entuziasts Raitis Kārkliņš, saremontējis un nospodrinājis, tādējādi godinot pirms 40 gadiem pārtrūkušās pūtēju orķestra tradīcijas, kuras Raiskumā aizsākušās vēl pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, mūziķu Ernesta Kurmja un Ulda Šmita vadībā turpinoties līdz pat pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem, spēlējot kāzās, zaļumballēs un arī krietni skumjākās dzīves situācijās.
SKAN vēsturiskie instrumenti, viens no tiem izgatavots tālajā 1926. gadā. Matīsa Veinberga foto