
Vadītāja Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa atklāja pasākumu ar R. Blaumaņa dzejoli «Mana lūgšana», uzsverot ilgas, lai kaut ko radītu, lai nākamajiem cilvēkiem būtu ko lasīt. Ērgļu pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Avotiņa apsveikumā izteica lepnumu un prieku, ka Blaumaņa darbi joprojām veido mūsu morāles pamatu. Muzeja vadītāja Zinta Saulīte uzsvēra, ka konkurss sīvā konkurencē ar citiem joprojām iegūst kvalitatīvus un oriģinālus skolēnu domu uzplaiksnījumus. Iesūtīti 144 darbi no 64 mācību iestādēm, bet pasākumā aicinājums piedalīties izteikts 73 rakstītājiem. Par rosinājumu un atbalstu radošajiem audzēkņiem vispirms paldies skanēja viņu vecākiem un skolotājiem, kuri saņēma Pateicības un jauno grāmatu Z. Saulītes un Mārītes Breikšas sakārtojumā «Blaumaņa tēlu pasaulē».
NOVĒRTĒJUMS. No kreisās: Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolotāja Aija Ignate, skolēni Ieva Bērziņa, Ričards Edijs Štibe, Sendija Ieva Kurzemniece, Rencēnu pamatskolas skolotāja Inese Birzkope (no labās) kopā ar pasākuma vadītāju aktrisi Mariju Bērziņu Ērgļu saieta namā. Anitas Rozenbergas foto