Jaunajā rēķinā par janvāri pie abonēšanas maksas parādījies vēl viens papildu maksājums: jaudas obligātā iepirkuma komponente (OIK) par ampēriem — 14,56 eiro, un nu jau summa mēnesī ir 32,05 eiro, lai gan neesam patērējuši nevienu kilovatstundu elektroenerģijas! Kā var likt maksāt par neko? Tā jau ir atklāta laupīšana. Ja tā turpināsies, kāda «gudrā galva» izdomās uzlikt abonēšanas maksu ūdenim atkarībā no caurules resnuma vai arī veikalā iedomāsies uzlikt ieejas maksu, lai gan neko nebūsi patērējis vai pircis. Nav nekādas loģikas!
Vispār, runājot par zaļo enerģiju, par tādu var nosaukt tikai saules un vēja enerģiju, arī daļēji mazo hidroelektrostaciju saražoto elektroenerģiju, jo daudz rakstīts par mazo hidroelektrostaciju kaitīgo nodarījumu apkārtējai videi. Tīrā afēra ir tā saucamā koģenerācija, kur elektrības ražošanas procesā tiek sadedzināta Krievijas dabas gāze. Tāpat iespējamas blēdības ar šķeldas izmantošanu elektrības ražošanai.