Čiks vien ir sanācis no kārtējiem gaišajiem spēkiem latvju politikā — tiem, kam 6. oktobrī vajadzēja kā jaunai slotai no valsts varas pilnībā izmēzt «Lemberga pakalpiņus». Partijas Par! vai citu politikas «jauno projektu» darināšanā un spēcināšanā savu artavu ieguldīja arī kādreiz varenās «patiesības ministres» Sarmītes Ēlertes jūsmīgie mācekļi un sekotāji, kuri pulcējas Latvijas Žurnālistu asociācijā. Diemžēl «sorosisma ciltsmāte» viņos iepotēja ne tikai ideālismu, bet arī savu neizārstējami pašiznīcinošo augstprātību.
Kolēģu riebumu un izmisumu var (un pat vajag) saprast: tika ieguldīts liels darbs, lai radītu uzticamo cilvēku tīklojumu un nosargātu sabiedriskos medijus kā savu cīņas ieroci — nevis ļautu to valdībai pārvērst par oficiozu ruporu. Raidījumā De facto un žurnālā Ir enerģiski — arvien no jauna, neļaujot ne mirkli miera sev un auditorijai — tika atmaskoti, kritizēti un izsmieti valdošo partiju līderi, ministri, deputāti.