
Piemēram, Latvijā un Igaunijā jau kopš 1. marta ceļu satiksmē drīkst piedalīties automobiļi ar vasaras riepām, bet — vai to mums vajag? Nedomāju, ka šobrīd pārāk daudz uz ceļiem un ielām sastapsim braucējus, kuru mašīnām būs vasaras riepas: vienkārši laika apstākļi loģiski rāda, ka vēl noteikti ar kurpju pāraušanu varam pagaidīt. Nedaudz citāda, iespējams, vairāk atbilstoša Baltijas klimatam ir lietu kārtība Lietuvā — tur vieglās automašīnas ar vasaras riepām satiksmē var piedalīties tikai no 1. aprīļa. Vēl liberālāka kārtība ir Polijā — tur ziemas riepu lietošana vispār nav obligāta. Starp citu, poļi jūtas tik dziļi nobāzējušies salīdzinoši siltajā Eiropas viducī un Rietumeiropā vispār, ka savā valstī — tāpat kā citās Rietumeiropas valstīs — vispār aizlieguši lietot vieglajiem auto ziemas riepas ar radzēm. Rūcamlapa atgādina, ka ar radžotām ziemas riepām Latvijā drīkst braukt līdz 1. maijam, Lietuvā — līdz 10. aprīlim, bet Igaunijā šis termiņš jau beidzās 1. aprīlī. Tiesa, ir bijuši gadi, kad abās kaimiņvalstīs radžu lietošanas laiks pagarināts.
LATVIJĀ UN LIETUVĀ — VĒL DRĪKST. Pie mums vēl visu aprīli un pie broļukiem — līdz nākamajai otrdienai drīkst braukt ar radžotām ziemas riepām. Foto no teknikensvarld.se