Kā solījusi, ministre atkal ir atpakaļ savā krēslā, taču lietas veselības nozarē, kaut ar papildu 200 miljoniem ieeļļotas, nekust uz priekšu tik gludi, kā cerēts. Atkal trūkst naudas! Nupat izčākstēja viena Veselības ministrijas ierēdņu vēlme par mazāku samaksu izspiest no ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes personām, kuras nav ārstniecības personas, virsstundu darbu, atsaucoties uz Ārstniecības likumā iekļautu jau pašā būtībā paradoksālu lietu — pagarinātu normālo darba laiku. Satversmes tiesā pret šādu savdabīgu Satversmē noteiktā vienlīdzības principa un garantēto tiesību uz taisnīgu atlīdzību mediķiem interpretāciju no Veselības ministrijas puses iestājās tiesībsargs Juris Jansons, un Satversmes tiesa savā atzinumā nupat norādījusi, ka «Ārstniecības likuma pārejas noteikumu normas, kas nosaka ārstniecības personu samaksu par pagarināto normālo darba laiku, ir neatbilstošas Satversmei».
Gaidīsim feldšeri uz divriteņa!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.