Blakne nerezidentu darījumu gandrīz pilnīgai nociršanai ir nepatīkama. Kopš ABLV Bank slēgšanas Latvijas banku sektorā notikušas būtiskas pārmaiņas. Var diskutēt, cik tās katrā gadījumā bijušas pamatotas, taču realitātē, kopš tiek skrupulozi vētīti komercbanku klienti, tiek zaudēta ne tikai sliktā nerezidentu nauda, bet arī tie līdzekļi, kurus bankās taupījuši godīgi pašmāju uzņēmēji. Jo konti tiek bloķēti ne tikai riskantiem ārzemju klientiem, bet arī vietējiem uzņēmumiem. Aprīļa beigās banku piesaistīto noguldījumu apjoms Latvijā bija gandrīz 17,8 miljardi eiro, par 13% mazāk nekā pirms FinCEN mājieniem par iespējamiem netīrās naudas darījumiem. Prom aizplūduši — uz citām bankām pasaulē, ne jau vienkārši netīrā renstelē — 2,6 miljardi eiro!
Bērnu izliešana iet uz urrā!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.