
Tiesa, vēl krietns laiciņš jāpagaida, kamēr tiks uzstādītas visas pirmajā posmā paredzētās ātrās uzlādes stacijas. Satiksmes ministrijas pārstāvji informē, ka līdz 2022. gadam visā Latvijas teritorijā paredzēts izveidot līdz 150 elektromobiļu līdzstrāvas ātrās uzlādes staciju, lai panāktu, ka elektromobiļi var cirkulēt vismaz pilsētu/piepilsētu aglomerācijās un citās blīvi apdzīvotās vietās, un attiecīgos gadījumos dalībvalstu noteiktos tīklos.
Nekā jauna — darām tikai tad, kad kārtējā regula vai direktīva jau acīs baksta. Bet Satiksmes ministrijai ar CSDD līgums par elektromobilitātes infrastruktūras izveidošanu un uzturēšanu taču parakstīts jau 2016. gada pavasarī… Projekts tiek realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, un kopējās izmaksas ir 8,34 miljoni eiro.
Tāpat direktīva paredz Eiropas Savienības dalībvalstīm nodrošināt to, ka cenas, ko nosaka publiski pieejamo uzlādes punktu operatori, ir saprātīgas, viegli un skaidri salīdzināmas, pārredzamas un nediskriminējošas.
Satiksmes ministrijas viedoklis: lai elektromobiļu lietošana būtu līdzvērtīga iekšdedzes transportlīdzekļiem, elektroenerģijas izmaksām uz 100 kilometriem, izmantojot ātrās uzlādes staciju tīklu, nevajadzētu pārsniegt iekšdedzes transportlīdzekļu degvielas izmaksas uz 100 kilometriem.
NORVĒĢIEM IERASTA LIETA. Nav nekāds brīnums, ka tieši Norvēģijā ļoti plaši lieto elektromobiļus, — šajā valstī taču hidroelektrostacijās saražotā elektrība ir fantastiski lēta un laikam jau arī bez OIK… Foto no emobilitate.lv