
Latvijas pusi sadarbības projektā pārstāvēs arī Vidzemes lauku partnerība «Brasla». Kopīgi esam izstrādājuši mērķus un aprakstījuši sagaidāmos rezultātus — realizēt vides sakārtošanas pasākumus. Abu valstu partneriem aktuāla ir degradētu teritoriju sakārtošana un izmantošana saimnieciskiem mērķiem. Daudzas teritorijas kļūst par CO2 piesārņojuma palielinātājām. Piemēram — izstrādāti kūdras purvi. Ko efektīvu ar tiem iesākt, vai tur ir iespējama jelkāda uzņēmējdarbība? Vizītes laikā gribējām uzzināt par Saksijas-Anhaltes pieredzi šajā jomā. Apmeklētajā reģionā, kas atrodas Magdeburgas pievārtē, norit intensīva lauksaimniecība. Auglīgās zemes jau izsenis tiek izmantotas cukurbiešu audzēšanai. Cukura ražošanai ir uzceltas lielas un mazas rūpnīcas. Daļa no tām ir ļoti senas, bet ir arī VDR laiku būves. Cukura nozare ir modernizēta, un vecās rūpnīcas ir kļuvušas par graustiem. Kopā ar vācu partneriem mūsu mērķis ir piesaistīt augsti profesionālus vides speciālistus, kuri varētu mūs pamācīt, kā racionālāk sakārtot šos objektus. Un vēl — vēlamies apmainīties pieredzē par salmu izmantošanu lauku māju būvniecībā.