Diemžēl Latvijā arī šajā ziņā līdz šim noteiktas, stingri ieturētas lauksaimniecības politikas nav bijis. Ieilgušajos strīdos starp biškopjiem, bioloģiski saimniekojošajiem lauksaimniekiem un tādu kultūru audzētājiem, kas augu aizsardzībai izmanto bitēm bīstamas kaitīgas ķīmiskās vielas, Zemkopības ministrija līdz šim vairāk ir ieklausījusies rapšu (to izaudzēšanā dažādas ķimikālijas izmanto vai visvairāk) un dažādu citu labu peļņu nesošu tehnisko kultūru audzētājos, kuri, kā jau naudīgākie, lielākie peļņas guvēji, ir arī visskaļākie un uzstājīgākie.
Bez rapša iztiksim, bez bitēm — nu nekādi!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.