Suņu saimniekiem jāmaksā pilsētas nodeva, kur, citēju, «Līdzekļi, kas iegūti no nodevas iemaksām, tiek izlietoti mājas dzīvnieku izķeršanas organizēšanai un dzīvnieku patversmes uzturēšanai.» Lai gan saimnieki par saviem suņiem rūpējas, tos čipo, ved uz regulārajām apskatēm un parasti nelaiž suņus klaiņot pa pilsētu, mums, suņu saimniekiem, ir jānodrošina klaiņojošo suņu izķeršana, kas patiesībā attiecas uz visiem pilsētas iedzīvotājiem. Bet pilsētai organizēt vidi, kur brīvi laist suni pastaigā, nav iespējams. Pat tik vienkārša lieta — izlikt atkritumu tvertnes Gaujas krastā cilvēku radītu atkritumu savākšanai ir pārāk neiedomājama. Lai gan pašvaldība var padomāt par izklaidi (citēju, «Gaujas krasta atpūtas vietās pieejama malka ugunskuram»), konkrētajā pastaigu rajonā nav nevienas vietas, kur būtu iespēja atkritumus izmest.
Apzinos, ka miskastes uzstādīšana vien problēmu neatrisinās, taču dos iespēju atpūtniekiem būt atbildīgiem par vidi, kādu atstāj pēc pasēdēšanas ar draugiem. Jāpiemin, ka šo Gaujas krastu iecienījuši ne tikai mājdzīvnieki, bet arī ģimenes. Sākusies vasara, un bērni sāks skraidīt basām kājām. Ļoti negribētos, lai vēl kāds, dzīvnieks vai cilvēks, tiktu savainots nolaidības dēļ.