
APBRĪNAS VĒRTA pasaules miera vēstnesim un vides aktīvistam Judži Miatam likās Baltijas valstu iedzīvotāju nevardarbīgā iniciatīva «Baltijas ceļš» 1989. gadā. Jāņa Līgata foto
Tikšanās noslēgumā kopīgi tika iestādīts koks Valmieras autoostas skvērā. Šādi Judži Miata cer piesaistīt sabiedrības uzmanību miera un vides jautājumiem.
Būdams miera vēstnesis un Miera nedēļas iniciatīvas autors, Judži apmeklē «Baltijas ceļa» maršrutā esošās apdzīvotās vietas, tiekas ar iedzīvotājiem un organizācijām, vāc liecības, kā arī iedvesmo un iedrošina cilvēkus videi draudzīgai rīcībai ikdienā. Tikšanās laikā ar miera vēstnesi un vides aktīvistu valmierieši dalījās atmiņās par piedzīvoto 1989. gadā «Baltijas ceļa» laikā. Judži Miata izteica apbrīnu par Baltijas valstu iedzīvotāju drosmi konfliktu risināt miermīlīgā ceļā, neizmantojot vardarbību. Diskusijas dalībnieki skaidroja, ka latvieši cauri laikiem ir gājuši ar pašcieņu un gara spēku, tāpat šajā laika posmā nav bijis citas metodes, kā paust savu pārliecību. «Ar iekšēju pārliecību tu izdarīsi daudz vairāk nekā ar bezjēdzīgu vardarbību,» savu viedokli pauda Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.