
AR LEPNUMU. Tradicionālā svētku gājiena priekšgalā – Latvijas, Rūjienas un svētku karogi. Publicitātes foto
Saulespuķu sēklas pavasarī katrs, kurš vēlējās, varēja saņemt par brīvu, un drīz vien kā pilsētas centra puķudobēs, tā arī šur tur privātmāju sētmalēs parādes pusē, aizvien staltāk izslienoties, saulespuķes auga un brieda. Svētkos tās uzziedēja arī iestāžu noformējumā, mākslas skolas bērnu zīmējumos, tekstilijās, ko gatavoja tautskolas rokdarbnieces, svētku gājiena dalībnieku radošajās izpausmēs, pat auskaros un dažādos citos veidos. Šogad pilsētā īpaši gaumīgs un skatienu piesaistošs noformējums bija Rasmas un Valda Laubertu darinātie dekori, kas kā saulei nokritušas saktas atripojušas zaļajos uzkalnos un skvēros. Arī daža laba māja Augšpilsētā, Pārupē un Kalnkrogā bija tematiski izdaiļota, un dažviet redzēja izkārtu valsts karogu.
«Gatavošanās svētkiem notika kopš janvāra un vēl agrāk,» saka Rūjienas kultūras nama vadītāja Ilze Leska, «jo, piemēram, labākās muzikantu grupas jāsarunā gadu iepriekš. Izpatikt pilnīgi visiem iedzīvotājiem un uzminēt visas vēlmes nav vienkāršs uzdevums, bet mēs cenšamies sagādāt gan pārbaudītas vērtības, gan ieviest arī kaut ko jaunu.»