
ZIEMEĻVALSTU DIENĀS VALMIERĀ. No labās: pilsētas mērs Jānis Baiks, Dānijas vēstnieks Hanss Brasks, Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere, Somijas vēstniece Rīta Korpivāra, Norvēģijas vēstnieks Kristiāns Ēdegors, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons un Dānijas Kultūras institūta Baltijas valstīs direktors Simons Drevsens Holmbergs. Ārijas Romanovskas foto
Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere atzina, ka pirmā diena bijusi brīnišķīga un patīkama, kopā ar mēru apskatīta pilsēta, tostarp jaunais peldbaseins, kas atstājis lielu iespaidu, bet pēc tam pārrunātas sadarbības iespējas.
Savukārt Somijas vēstniecei Ritai Korpivārai bija patikusi tikšanās ar studentiem, lai redzētu, kāda ir šīs valsts nākotne, jo svarīgi strādāt ne tikai Rīgā, bet būt ārpus tās – Valmierā. Arī Norvēģijas vēstnieku Kristiānu Ēdegoru bija gandarījusi tikšanās bibliotēkā ar jauniešiem, kuri mācās norvēģu valodu, bet visi viesi par svarīgu atzina Latvijas simtgadi, paužot cerību, ka Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība veidosies arvien stingrāka un ciešāka.