Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ne pirmo gadu īsteno izglītojošu programmu, kas veicina tautas prasmi kārtot sev nepieciešamās formalitātes tiešsaistē – lai ļaudis lieki nedrūzmētos un nenīktu iestāžu gaiteņos. Tāpēc arī jau praktiski aizvadītā un, iespējams, arī jūsu pamanītā e-Latvijas popularizēšanas kampaņa saucās tieši tā – «Dienas bez rindām».
Programmas nozīmīgākā sastāvdaļa ir 6000 «digitālo aģentu» apmācība. Jau tūkstotis tādu darbojas mūsu vidū. Viņu uzdevums ir konsultēt cilvēkus, kā e-pakalpojumus izmantot arī sadzīvē vai atpūtā, ne tikai kontaktos ar valsti un vietvaru. Tāpat aģentiem jāmāca mums droša darbošanās internetā, tā «higiēna» – lai ļaudis tur lētticīgi neuzrautos uz blēžiem un nepiesārņotu savus datorus vai tālruņus ar postošiem «vīrusiem».
Šādi aģenti tiek vervēti valsts un pašvaldības iestādēs, tostarp īpaši starp gataviem lietaskokiem – vienoto klientu apkalpošanas centru darbiniekiem un bibliotekāriem. Tiekot uzrunāti arī skolotāji un žurnālisti. Izskaidrošana un apgaismošana aģentiem nav jāveic sabiedriskā kārtā – VARAM no programmai atvēlētā finansējuma pārskaita pašvaldībām naudu, kas domāta viņu darba gratifikācijai.